Про нас
Погода


Життя - це подорож, а не
пункт призначення

Steven Tyler

"Aerosmith"

Відгуки,

пропозиції,

коментарі

 

Перша моя мандрівка, коли я зрозумів, що необхідно обов’язково брати з собою повну аптечку і різні мазі, трапилася на Алтаї. Наша подорож складалася з 2-х частин: гірсько-пішохідної і водної. Гірсько-пішохідна – це 17 діб по 20-30 км щодня з наплічниками на початку маршруту у хлопців по 35 кг, дівчат – 25 кг, в кінці – на 10 кг менше, з однією днівкою посередині, на якій здійснювався зв’язок із зовнішнім світом гелікоптером, і коли нам довантажували продукти на подальшу частину маршруту. Команда мого намету складалася з мене і ще 3-х молодих дівчат. Після першого переходу на стоянці вони попадали. Окрім того, що втомились фізично, у всіх нили спини. Я зрозумів, що якщо нічого не робити, завтра вони не підіймуться. І … перетворив наш намет на масажний кабінет. Спочатку вони соромилися, але потім всі процедури повторювали практично кожен вечір, а зранку – обов’язкове розтягування м’язів. У інструкторів окрім групової аптечки для надання першої необхідної медичної допомоги нічого не було. Врятувало те, що дівчата взяли звичайний дитячий крем і крем для рук і обличчя.

На 16-17 день, коли ми закінчували пішохідну частину маршруту, у мене почали нити коліна. Я думав, що їх простудив або потянув. Реальна причина з’ясувалася вже в Києві після ретельного обстеження – запальний процес колінних суглобів і сухожиль від перевантаження. Ходив на різні процедури і масажі 4 тижня. Лікар сказав, що якби одразу в мандрівці робив відповідну профілактику, то такого могло і не бути.

Яким би активним відпочинком людина не займалася – гірськими лижами, байдарками, пішохідними походами, велосипедом … наші м’язи, суглоби, хребет, сухожилля знаходяться під впливом відповідних навантажень, які в певний момент можуть досягати критичної позначки. Особливо це відбувається на початку відпочинку коли неадаптована людина із свого кабінету переноситься в активне середовище. Такі навантаження можуть призвести до крепатури, до розтягнутих зв’язок,  до підвивихів суглобів, до різних травм. А якщо людина тривалий час займається активними навантаженнями, то тут можуть мати місце і хронічні травми різного походження.

Тому при таких навантаженнях є необхідність більш ретельного догляду за своїм організмом, ніж у звичайному житті, мати певні засоби і уміння їх застосовувати.

Виходячи з власного досвіду, хочу запропонувати ознайомитись із складом комплекту мазей, які завжди беру з собою.

Стат1 Дк Тейс

Мазь Др. Тайсса з живокостом. Цю мазь застосовуємо для суглобів, хребта, м’язів спини і шиї шляхом проведення масажу. Приблизно через 20-30 хвилин після масажу з використанням цієї мазі можна зверху накласти із втиранням зігрівальну мазь, наприклад, фіналгон. Місце утеплюємо вовняною тканиною. Процедури робимо на ніч.

Цей рецепт дозволяє розслабити, зняти спазми м’язів, посилити забезпечення кров’ю оброблених місць, живлення, укріплення суглобів і покращити обмінні процеси, що призведе до відновлення тонусу нервових судин і дієздатності м’язів та суглобів.

Три мазі (Диклак гель, Гепарин гель, Гідрокортизон) змішуються у пропорції 1:1:1. Отримана суміш втирається в певне місце, зверху додатково наноситься тонкий шар. Для більшого ефекту через 5 хвилин поверх робиться спиртовий компрес приблизно на 2 години: накладається волога від спирту марля,  накривається маленьким кульком, потім “зігріваюча” тканина і фіксується еластичним бинтом. Робиться на ніч. Після 2-х годин компрес знімають, а тканину з бинтом залишають до ранку.

Цей рецепт дозволяє зняти болі невралгічного характеру, запалювальний процес від перенавантаження або незначних травм.

Стат1 Суміш 111

Стат1 Алезан зелений

Крем для суглобів Алезан (зелений колір) – продається у ветеринарних аптеках . Застосовують шляхом нанесення тонкого шару на попередньо очищену суху непошкоджену шкіру. Легко засвоюється. Хвилин 10-15 зверху обробленого місця нічого не одягати. Цей крем використовується  як протизапальний, болезаспокійливий, при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Доцільно використовувати під час відпочинку.

Гель для суглобів Алезан (червоний колір) – продається у ветеринарних аптеках. Застосовують шляхом втирання губкою в уражену ділянку. Чекають декілька хвилин до повного вбирання і зверху накладають зігріваючу тканину, яку фіксують еластичним бинтом або неопреновим бандажем. Не слід накладати багато гелю. Гель легко засвоюється, не залишаючи жирних плям. Цей гель має охолоджувально-розігріваючу дію, використовується для зниження болю і запалення при травмах, ударах, вивихах суглобів, гематомах, розтягненнях, прискорення виведення молочної кислоти з м’язів після фізичних навантажень. Можна використовувати як під час відпочинку, так і активної діяльності.

Стат1 Алезан червоний

Наприклад, крем наносимо на ніч, щоб заспокоїв і лікував, а гель – перед тим, як іти кататися, наприклад, на лижах, велосипеді. Гель буде створювати як профілактичний ефект, так і зігрівальний (розігрівальний), що зменшить вірогідність отримання травми.

Стат1 Дип реліф

Також одним із препаратів, який себе непогано зарекомендував, є гель Дип Риліф. Доцільно застосовувати шляхом нанесення тонкого шару і легкого втирання при незначних травмах, набряках через ушкодження, розтягнення зв’язок, м’язовому та суглобовому болю різного походження.

Це основні мазі, які ми завжди з собою беремо, але вони не є повною профілактикою в нашому випадку.

Для того, щоб зменшити ризик підвивиху суглобів, різних розтягнень, доцільно використовувати еластичні бинти. Я, наприклад, завжди, коли багато викатую на лижах (дошці), обмотую коліна тонким за товщиною еластичним бинтом (не плутати із щільним бинтом, який застосовується вже після отримання травми) і зверху фіксую еластичним сітчастим трубчастим бинтом. Дітям при середньої складності навантаженнях робиться така сама профілактика. Неопренові, або інші захисні засоби не застосовую – незручно, розмір точно повинен бути підібраним, зменшують рухомість суглобів. Еластичний бинт є і додатковим захистом, коли на дошці стаєте на коліна. Також, замість того, щоб значно переплачувати за “захищені” сноубордичні рукавиці, я обмотую таким самим бинтом зап’ястки, кисті рук з пальцями і одягаю рукавиці на розмір більший – ефективність перевірена і руки мерзнуть менше.

Навантаження на хребет, міжхребетні диски та мікротравми є завжди – чи то подорожуєте з наплічником, чи катаєтесь на лижах, чи стрибаєте з каміння у море.  Незвичне положення тіла та робота м’язів (наприклад, при байдарочній мандрівці) теж додають свій внесок. І через день – два такої активної діяльності виникає необхідність розслабити та потягнути м’язи, зняти блокування у хребті, розпрямити його, збільшити кровонаповнення нервових судин і м’язів спини, тощо. В таких випадках ідеальним рішенням є проведення кваліфікованого масажу. Але … масажист, якщо він і є в групі, також втомлюється, фізично може допомогти одному-двом товаришам і тільки не собі.

Тому, коли масажиста поруч немає, умов для проведення масажу немає або людина не хоче, щоб їй робили масаж, на допомогу приходять штучні масажери.  В нашій аптечці їх 2.

Перший – відомий всім голчастий аплікатор Ляпко.

Стат1 Аплікатор Ляпко

Використовуємо для розслаблення м’язів, зменшення та профілактики больових синдромів у більшості випадків спини та шиї. Людина кладе його на рівну тверду поверхню і відповідним чином лягає зверху. Якщо голки кладуться під шию, то доцільно зробити з якоїсь ганчірки або одягу валик, який би повторював вигин шиї, зверху покласти голки і на них вже лягти шиєю. У цього масажера є суттєвий недолік – він не може вплинути на “глибоко” розташовані судини, м’язи і сухожилля. Цей недолік компенсує другий масажер.

Стат1-2

Стат1-1

Купив декілька штук для себе і своїх рідних років 15 назад. Це розробка російських науковців-медиків. Я його з собою беру завжди. Призначений для глибокого масажу м’язів, міжхребетних дисків, глибокого точкового масажу і, що саме головне, при правильному застосуванні він знімає спазми міжхребетних м’язів і “вправляє” диски.  Якщо необхідно розслабити м’язи спини і випрямити хребет, масажер кладеться на тверду поверхню, зверху лягають спиною таким чином, щоб два велики виступи розташовувалися симетрично хребта. Починають з попереку і закінчують шиєю. Полежали розслаблюючись і незначно рухаючись в різні боки в першому положенні тренажера 1-2 хвилини, трошки його пересунули вище по хребту і так до кінця. На це уходить 10-12 хвилин. Можна також підкладати під окремі локальні місця. Для шиї збоку є 2 поруч  розташованих виступи, для точкового масажу – один окремий виступ.

В комплексі застосовується спочатку другий тренажер, потім – голки. Процедура проводиться перед нічним сном або тривалим відпочинком.

 

І, що саме головне, кожен ранок не слід забувати робити розігріваючу зарядку і тягнутися 10-15 хвилин, що є природним та одним із найефективніших засобів попередження травм.

 

Будьте ЗДОРОВИМИ!